Hrvatska atletičarka Andrea Ivančević zauzela je s vremenom 8.14 sekundi sedmo mjesto u finalu discipline 60 metara s preponama na Europskom dvoranskom prvenstvu u Glasgowu

Nova europska prvakinja je Nizozemka Nadine Visser, koja je istrčala dionicu u vremenu 7.87, druga je Njemica Cindy Rolederer sa 7.89, a treća Bjeloruskinja Elvira Herman (8.00)

Hrvatska atletičarka je u finalu ove disicipline nastupila i 2015. godine u Pragu, kad je osvojila sedmo mjesto.

U Glasgowu se u finale plasirala istrčavši jutros u polufinalu vrijeme 8.07 sekundi, osvojila je četvrto mjesto u svojoj skupini te se kao osma plasirala u finalnu utrku, u kojoj je, nažalost, ostvarila svoj najslabiji rezultat natjecanja – u subotnjim je kvalifikacijama trčala 8.10, a u nedjelju ujutro je u polufinalu ostvarila vrijeme od 8.07 sekundi.

U finalu je nastupilo samo sedam atletičarki jer je najbolja iz polufinala Mađarica Luca Kozak odustala zbog ozljede. Autor: A.M./HRT