Susret je pred 2.000 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio Bebek iz Rijeke

Strijelci: 0-1 Jairo (14), 0-2 Jairo (20), 0-3 Caktaš (51), 1-3 Coner (90+4).

U pretposljednjem susretu 23. kola hrvatskog prvenstva Hajduk je u Zaprešiću svladao Inter s 3:1, a pitanje pobjednika riješio je s dva gola praktički u prvih 20 minuta.

Splićani su se tako vratili pobjedama, s kojima su otvorili proljetnu sezonu protiv Osijeka i Lokomotive, da bi potom malo posustali remijima s Rijekom i Goricom.

Hajduk se nametnuo i već u 11. minuti imao dobru priliku, no Matković je obranio odličan udarac Mije Caktaša s 20-ak metara. Ipak, tri minute kasnije centrirao je Juranović, aBrazilac Jairo da Silva volejem svladao domaćeg vratara. Isti je igrač u 20. minuti nakon asistencije Gyurcsa izbio jedan na jedan sa svojim čuvarem, prodao mu je lažnjak i smireno pogodio suprotni kut gola za vodstvo Hajduka 2:0.

Došao je malo do daha potom Inter, udarac Raka u 23. minuti otišao je pored gola, a u 41. minuti  Andrija Kaluđerović je čisti zicer poslao u prečku s nekoliko metara. Ipak, bilo je to ionako zaleđe. I odmah početkom nastavka, u 46. minuti, je Nikola Rak imao još jednu priliku smanjiti vodstvo gostiju, ali uspješniji je bio Josip Posavec. Kaznio je to Hajduk u 51. minuti, kad je Mijo Caktaš glavom zabio na nabačaj Mađara Gyurcsa.

Nakon točno sat vremena igre Jairo je lijepo propustio Palaversino dodavanje do Caktaša, koji je oči u oči s Matkovićem izvukao “deblji kraj”, a tri minute kasnije Jairo je lako mogao zabiti i treći gol, no njegov pokušaj ubačaja koji se pretvorio u prijetnju završio je na stativi.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade, doslovno nekoliko sekundi prije zadnjeg sučevog zvižduka, počasni gol za Inter i konačnih 1:3 postigao je nakon jedne gužve pred splitskim golom Borislav Tsonev. izvor HRT