Skip to content

Jug remizirao u gostima kod europskog prvaka Olympiakosa

Vaterpolisti Juga CO u susretu su 8. kola skupine B Lige prvaka na gostovanju kod europskog prvaka Olympiakosa u Pireju igrao 10:10 (2:4, 2:3, 2:0, 4:3)

Susret u Pireju obilovao je preokretima, domaći je sastav sredinom druge četvrtine poveo sa 6:2, a na poluvremenu je imao prednost od 7:4. No, u nastavku su Dubrovčani postigli pet pogodaka zaredom i pet minuta prije kraja imali vodstvo 7:9. Nažalost, nekoliko izrazito domaćinskih sudačkih odluka dovelo je do izjednačenja na 9:9 dvije i pol minute prije isteka vremena, a Jug u završnici nije mogao računati na Macana, Fatovića, Merkulova i Benića koji su zaradili po tri isključenja.

U takvoj situaciji je odgovornost u napadu preuzeo 17-godišnji Marko Žuvela i 1:21 minutu prije kraja pogodio za vodstvo Juga 9:10. Da domaći ipak ostanu neporaženi pobrinuo se Genidounias pogotkom za konačnih 10:10 19 sekundi prije kraja.

Luka Lončar, Maro Joković i Alexandros Papanastasiou postigli su po dva gola za Jug CO, a jedan su dodali Loren Fatović, Xavi Garcia, Danil Merkulov i Marko Žuvela, dok je Konstantinos Genidounias postigao čak pet golova za Olympiacos.

Iako je ovo bila prva utakmica Juga koju nije dobio u Ligi prvaka ove sezone, dubrovački je sastav i dalje uvjerljivo vodeći u skupini s 22 boda, šest više uz utakmicu više od drugog BPM Sport Managementa. Olympiakos je na diobi trećeg mjesta sa Szolnokijem s po 12 bodova. Mladost je peta s osam bodova, dok je Jadran posljednji osmi s tri boda.

Autor: A.M./Hina

mala retrospektiva
Na ovogodišnjem umaškom ATP turniru pravi gušt garantiraju svjetski poznati izvođači
Glazbeni izvođači na ovogodišnjem Plava Laguna Croatia Openu Umag broje preko p...06th Jun 2022
Torcida bakljadom proslavila 111. rođendan Hajduka
Slavlje Torcide nakon utakmice Hajduk - Slaven Belupo. Snimio: Paun Paunović / ...13th Feb 2022
EHF EURO 2022: Povratak legende u hrvatski dres
Hrvatska muška seniorska reprezentacija je danas po dolasku u Budimpeštu naprav...19th Jan 2022