Skip to content

Svečanom sjednicom Senata obilježen Dan Sveučilišta u Zagrebu

DSC 6769

Predsjednica Republike Hrvatske je u prigodnom obraćanju povodom Dana Sveučilišta u Zagrebu istaknula kako akademsku zajednicu drži jednom od najvažnijih društvenih snaga koja mora pridonositi još intenzivnijem uključivanju Hrvatske u suvremene europske i svjetske razvojne tokove

Napomenuvši kako u Sveučilištu vidi i važnog dionika obnove dijaloga na akademskoj, političkoj i ukupnoj društvenoj razini, Predsjednica je upozorila kako u našem društvu u cjelini nedostaje dijalog te stoga “upravo zagrebačko sveučilište, kao i sva druga, vidim ne samo njegovim sudionikom nego i pokretačem”.

Predsjednica Grabar-Kitarović istaknula je kako naše škole i sveučilišta, kao i znanstveno-istraživačke centre, moramo programski prilagoditi novom vremenu. Dodala je kako se moramo okrenuti usvajanju praktičnih znanja i vještina te pripremati učenike i studente za radne i životne izazove koji ih očekuju.

Čestitajući Dan Sveučilišta Predsjednica Republike zaželjela je da profesori i znanstvenici i dalje svojim radom pridonose unaprjeđivanju izvrsnosti zagrebačkog sveučilišta te da jačaju društvenu svijest o važnosti znanja i znanosti u modernom društvu. predsjednica.hr