Skip to content

Dinamo – Hajduk 0-0

aee0d

U utakmici 11. kola Prve HNL Dinamo i Hajduk su igrali 0-0. Iako je završio bez pogodaka, derbi je bio zanimljiv, a svakoj je momčadi pripalo po poluvrijeme

Prvo se ukazao Antolić, koji je promašio pet prilika, potom je fernandes pogodio gredu, zati je Jefferson s deset mketara sam pucao pored gola, da bi u posljednjoj sekundi Kalinić skinuo Henriquezu čistu pobjedu. Čudesna utakmica…

DINAMO – HAJDUK 0-0
Stadion Maksimir. Gledatelja: 11.050. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).

Dinamo: (4-2-3-1): Livaković – Stojanović, Sigali, Benković, Pivarić – Jonas, Machado (od 76. Knežević -) – Soudani, Antolić, Fernandes (od 57. Šitum) – Hodžić (od 79. Henriquez). Trener: Ivajlo Petev
Hajduk: (4-2-3-1): Kalinić – Ismajli (od 46. Juranović), Nižić, Ćosić, Memolla – Jefferson, Savvas – Vlašić (od 71. Tudor -), Kožulj, Said – Ohandza (od 46. Barry). Trener: Marijan Pušnik

Dinamo je bio bolji u prvih 45 minuta kada je imao nekoliko vrlo dobrih prilika za vodstvo, u prvih pola sata najopasniji igrač za Hajdukov gol bio je kapetan Domagoj Antolić, da bi u samoj završnici veliku šansu imao Junior Fernandes.

Antolić je četiri-pet puta pucao s ruba kaznenog prostora, a dva najbolja udarca izveo je u 30., odnosno 35. minuti. U prvoj situaciji Machado je odlično prošao kroz sredinu i dodao Antoliću no njegov udarac sa 15-ak metara iskosa s desne strane uspio je obraniti Lovre Kalinić, dok je u drugoj do Antolić ponovno dobio loptu od Machada, potom se okrenuo i snažno zapucao sa 14 metara iskosa s lijeve strane, a lopta se odbila od prečke. U nastavku akcije lopta je ponovno došla do Antolića koji je promašio vrata.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Soudani je lijepo centrirao, Fernandes je bio najviši u skoku, no njegov je udarac glavom s pet metara bravurozno obranio Kalinić.

Fernandes je i na početku nastavka dobro pucao glavom nakon kornera u 53. minuti, no taj je pokušaj zaustavila vratnica.

Dvije minute potom prvu veliku priliku za Hajduk imao je Hamza Barry, koji je ušao na poluvremenu, ali njegov udarac sa 10-ak metara odlično je zaustavio Livaković.

Priliku utakmice gosti su imali u 78. minuti, udarac Memolle sa 30-ak metara zapeo je u bloku, a lopta je potom pala pred Jeffersona koji je pucao točno s bijele točke, ali je za malo promašio vrata.

Doslovno u posljednjoj sekundi utakmice Dinamo je mogao postići pobjednički pogodak, Antolić je projurio po desnom krilu i pronašao Henriqueza, no njegov udarac sa šest metara sjajno je zaustavio igrač utakmice Kalinić.

Ovakvim raspletom Dinamo je ostao treći na ljestvici sa 23 boda, a Hajduk četvrti sa 21. Vodeća Rijeka ima 29 bodova, dok je Osijek ostao drugi sa 24. sportske.jutarnji.hr