Skip to content

Gradski muzej Varaždin: 100. Srijeda u Muzeju

Srijeda u Muzeju, 19 sati, vrijeme je za druženje u Gradskom muzeju Varaždin! motto je događanja koje se kroz tjedne programe održava u kontinuitetu od siječnja 2014. godine

srijeda 100srijedaU 99 dosadašnjih Srijeda na rasporedu su bile teme širokoga raspona, od onih posvećenih nekim povijesnim događajima, drevnim civilizacijama, umjetnosti, muzeologiji, poznatim (varaždinskim) obiteljima, kolekcionarima, kajkavštini, književnoj baštini, narodnoj tradiciji, različitim kulturološkim i društvenim fenomenima pa do nekih s rubnih područja, koje su se nastojale obraditi na znanstvenoj podlozi. Uz glavnog organizatora Gradski muzej Varaždin, u realizaciji su pomogli brojni predavači, institucije, udruge i ostali suradnici, kao i publika koja je programe pratila s velikim interesom od samoga početka.

Stota Srijeda u Muzeju posvećena je kratkom osvrtu na dosadašnje programe, a pripremljeno je i prigodno predavanje vezano uz enološku tradiciju Varaždinbrega.

Program se održava u dvorištu palače Sermage, Trg M. Stančića 3, 14. rujna, od 19 sati, a u slučaju lošeg vremena u multimedijskoj dvorani u palači Herzer GMV-a. Ulaz je besplatan.