Prvenstvo hrvatske u streličarstvu, WA720, vanjsko metno kolo, jučer, 31. srpnja, okupilo je na nogometnom stadionu u Samoboru čak 128 streličara iz 26 hrvatskih klubova

strelicarstvo

Bio je to ujedno i prvi turnir u organizaciji streličarskog kluba Samobor pod pokroviteljstvom Hrvatskog streličarskog Saveza. Dobroj organizaciji turnira pridonijelo je i Trgovačko društvo Komunalac d.o.o. iz Samobora svojom logističkom potporom, a Grad Samobor počastio je sve natjecatelje poznatim samoborskim kremšnitama. Na natjecanju su nastupila i četiri predstavnika samoborskog kluba. Najbolje plasirana Samoborka, ujedno i jedina predstavnica SK Samobora u finalima, bila je Samanta Skendrović u kategoriji kadetkinja golog luka. Ona je osvojila naslov viceprvakinje Hrvatske. Samanta je jučer ispucala i svoj osobni rekord. Srebrna medalja na Državnom prvenstvu Samanti je nagrada je za svakodnevne treninge po ovim ljetnim vrućinama. Najmlađi Samoborac Marko Brunović, nastupio je u kategorji kadeta standardnog luka, a ispao je u polovini finala te na kraju zauzeo četvrto mjesto, baš kao i Zlatko Pentek u kategorji seniora golog luka. Igor Kuhar, seniori, zakrivljeni luk, ispao je u osmini finala. samobor.hr