Hrvatska lako s Francuskom uz 15 razlike

U susretu 2. kola B skupine Europskog prvenstva vaterpolista u Beogradu reprezentacija Hrvatske je pobijedila Francusku 20-5 (7-0, 1-1, 8-2, 4-2) osvojivši prve bodove na prvenstvu

Sandro Sukno

Nakon neugodnog poraza od Srbije (6-13) na otvaranju prvenstva, hrvatska reprezentacija je deklasirala Francusku i tako barem malo ublažila silne kritike nakon uvodnog nastupa. Odabranici Ivice Tucka su već nakon prve četvrtine vodili 7-0 i razriješili sve dvojbe oko pitanja pobjednika. Prvi gol Francuzi su zabili u drugoj minuti druge četvrtine.

Hrvatsku su do uvjerljive pobjede predvodili Maro Joković sa četiri gola, te Sandro Sukno i Antonio Petković sa po tri gola. Po dva pogotka zabili su Damir Burić, Ante Vukičević, Boris Pavlović i Andro Bušlje, a po jedan Anđelo Šetka i Luka Bukić. Kod Francuza je najefikasniji bio kapetan Alexandre Camarasa s dva gola.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Srbija i Malta.

U četvrtak hrvatske vaterpoliste očekuje posljednji dvoboj u skupini protiv Malte. Sve četiri reprezentacije izborit će plasman u osminu finala, a već sada je jasno kako će hrvatska vrsta osvojiti drugo mjesto u skupini i u osmini finala će najvjerojatnije igrati protiv Nizozemske 16. siječnja.