Skip to content

Odličan Hajduk nadigrao Koper i izborio treće pretkolo

Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u 3. pretkolo Europske lige nakon što su u uzvratnom susretu 2. pretkola na Poljudu svladali slovenski Koper sa 4:1 (2:1) i tako nadoknadili 2:3 poraz otprije tjedan dana

hajduk koperStrijelci za Hajduk bili su Tomislav Kiš (2), Jefferson (40), Mijo Caktaš (62) i Anton Maglica (69), dok je jedini pogodak za Koper postigao Matej Palčič (45+2)

Bolji početak momčad Damira Burića nije mogla ni poželjeti, s obzirom da je već u drugoj minuti Roguljić pucao, Simčić obranio, a Kiš odbijenu loptu pospremio u mrežu za vodstvo.

Tih 1:0 omogućilo je Hajduku slobodniju igru, primoralo Koper na otvoreniji “gard”, a Ivančić, Galešić i Guberac pokušavali su svladati Kalinića.

Međutim, Hajduk je pet minuta prije odmora stigao do drugog gola, a sve je sam odradio Brazilac Jefferson, koji je oduzeo loptu na sredini, krenuo prema slovenskom golu i opalio s više od 20 metara za 2:0.

Ipak, Koper je sudačkoj nadoknadi prvog dijela uhvatio Hajdukovu obranu na spavanju, a Rahmanovič je ubacio za Palčića, koji glavom smanjuje rezultat i vraća nadu gostima.

Ta je nada živjela do sredine drugog poluvremena. U 62. minuti Kiš je uposlio Caktaša, koji zaobilazi Simčiča i iz “mrtvog kuta” pogađa za 3:1.
Sedam minuta poslije, umjesto Kiša ulazi Maglica, koji se u prvoj akciji dobro snalazi u gužvi poslije ubačaja Balića i dodira Nižića. Uspio se okrenuti i gurnuti loptu preko crte za nedostižnih 4:1.

Do kraja utakmice Koper se “trznuo” još preko Galešiča i Guberca, ali bezuspješno, dok je Caktaš pogodio prečku, a Sušić nakon ulaska s klupe i ne posebno toplog prijema navijača promašio zicer u sudačkoj nadoknadi.

U trećem će pretkolu Hajduk igrati protiv norveškog Stromsgodseta, koji je izbacio češku Mladu Boleslav. Norvežani su prošli tjedan pobijedili u Češkoj 2:1, a Mlada Boleslav uzvratila je s 1:0, ali zbog gola u gostima to nije bilo dovoljno. Stromsgodset već idućeg četvrtka dolazi na Poljud. hrsport.net