Skip to content

Remi Hajduka i Dinama i sjajna atmosfera na Poljudu

Nakon neodigranog derbija na Maksimiru, poljudski sudar Dinama i Hajduka ipak je normalno odigran. Domaćine je u vodstvo doveo Andrija Balić, a u sudačkoj nadoknadi Dinamo je od poraza spasio Paulo Machado za konačnih 1:1

{youtube}FU-Rob-IA0Y|500|400|0{/youtube}

Tako je nakon 25. kola Dinamo i dalje neporažen, jer Poklepovićevi momci su nakon pogotka Balića u 74. minuti bili vrlo blizu tome da uspiju nanijeti modrima prvi ovosezonski poraz. Ipak, sjajan gol Machada s ruba šesnesterca, vratar Kalinić bio je nemoćan, osigurao je bod Dinamu.

Prvo poluvrijeme obilježila je žustra igra, ali bez izglednijih prilika. Najveću je prigodu propustio Dinamo u 31. minuti, kada Ćorić je sjajno u prostor poslao loptu za Pjacu, koji u pretrčava Vukovića i gađa donji lijevi Kalinićev kut, no vratar Hajduka je nogom obranio njegov šut.

Drugu veliku priliku za Dinamo propustio je Fernandes u 59. minuti kada je sam s pet metara snažno poslao loptu iznad grede. Samo par minuta kasnije Milevskij je pronašao samog Vršajevića koji je u prvoj velikoj prilici za Hajduk posve neprecizan s deset metara.

U 74. minuti Poljud je eksplodirao, jer Hajduk je poveo. U dugoj akciji koju je započeo Caktaš loptu je prihvatio Sušić, ubacio u kazneni prostor, Milevskij atraktivno propušta, a mladi Balić s deset metara preciznim udarcem donosi vodstvo Splićanima. U doslovno posljednjim trenucima susreta Dinamo je izjednačio fantastičnim volejem Portugalca Machada, koji je odsjeo u samom kutu nemoćnog Kalinića.

Dinamo na ljestvici vodi sa 63 boda i još uvijek može prvenstvo završiti bez poraza, dok je Hajduk ostao četvrti s 37 bodova. hrt, Vladimir Dugandzic / CROPIX

hajduk dinamo9-140