U 25. kolu španjolskog prvenstva nogometaši Barcelone slavili su na gostovanju kod Granade s 3-1 uz pogodak i asistenciju hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića

rakitic barcelona suarez neymar gettySjajnu je utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u 25. kolu španjolske Primere te uz Urugvajca Luisa Suareza bio najzaslužniji za 19. prvenstvenu pobjedu Barcelone koja je s 3-1 slavila na gostovanju kod pretposljednje Granade

Rakitić je u 25. minuti doveo Barcelonu u vodstvo nakon što je Suarezov šut blokirao stoper Granade, a hrvatski reprezentativac natrčao na odbijenu loptu i s pet metara je poslao u nebranjenu mrežu. U 48. minuti Suarez i Rakitić su odigrali dvostruko dodavanje nakon kojeg je Urugvajac sam izbio pred domaćeg vratara i udvostručio Barcelonino vodstvo. Samo pet minuta poslije domaćini su smanjili na 1-2 nakon što je kapetan Rico bio precizan iz kaznenog udarca. Konačnih 3-1 postavio je Messi u 70. minuti. Rakitić je opet izbacio Suareza preciznim dodavanjem preko obrane Granade. Urugvajac je prošao domaćeg vratara i nesebično poslužio svog kapetana kojemu nije bilo teško poslati loptu u nebranjenu mrežu.

Ovom je pobjedom Barcelona (59) stigla na bod zaostatka od vodećeg Reala (60) koji će u nedjelju ugostiti Villarreal. Treći je Attetico s 53 boda.