dinamo split6

Nogometaši Rijeke i koprivničkog Slaven Belupa igrali su 1:1 (1:1), pa Riječani sve više zaostaju za vodećim Dinamom

Rijeka nije uspjela slaviti na Kantridi protiv Slaven Belupa, iako je drugoplasirana momčad prvenstva uputila čak 33 udarca na utakmici, a gosti svega dva, ali su ipak uspjeli zabiti i doći do vrijednog boda u borbi za ostanak.

Poveli su gosti u 32. minuti iz svojeg prvog pravog napada na utakmici, a preciznu akciju Slaven Belupa na dodavanje Marka Mirića okončao je pogotkom Ivan Parlov. Samo minutu kasnije Riječani su izjednačili efektnim pogotkom Španjolca Alexa Fernandeza čiji je udarac završio u samim rašljama gostujućih vrata. U drugom dijelu najveću je priliku za Rijeku propustio Josip Mišić, koji je pogodio vratnicu.

Dinamo, koji na svom terenu još nije doživio poraz, očekivano je slavio nad Splitom 2:0, a momčad Zorana Vulića ne zna za pobjedu već deset kola

Utakmica je praktički riješena već u prvom poluvremenu. Dinamo je poveo u 17. minuti kada je branič Splita Tomislav Radotić u kaznenom prostoru startao na Endrija Cekicija koji se pri padu teže ozlijedio. Angelo Henriquez je bio precizan s bijele točke, a mladi Cekici je morao napustiti Maksimir u kolima hitne pomoći.

U 34. minuti Paulo Machado je s centra dao odličnu loptu prema Junioru Fernandesu koji je krenuo sam prema vrataru Danijelu Zagorcu i znalački ga prebacio za 2:0.

Vodi Dinamo s 59 bodova, Rijeka je druga s 48 bodova, a Slaven Belupo je s 24. osvojenim bodom na šestom mjestu uspio preskočiti Split, koji je ostao na 23 boda. HRT, foto Srdjan Vrancic / CROPIX