U 23. kolu njemačkog nogometnog prvenstva u subotu je u ruhrskom derbiju Borussia Dortmund na svom stadionu svladala Schalke sa 3-0 golovima Pierre-Emericka Aubameyanga (78), Henrikha Mkhitaryana (79), te Marca Reusa (86), i time je došla do četvrte prvenstvene pobjede zaredom

Marco-Reus-Borussia-Dortm

U prvom poluvremenu Aubameyang nije iskoristio tri “zicera”, Kagawa jednog, a Reus je u 37. minuti pogodio gredu. I u nastavku igrači Borussije nikako nisu uspijevali pronaći put do mreže. U 58. minuti 19-godišnji vratar Schalkea Timon Wellenreuther zaustavio je udarac Reusa, a u 69. Mkhitaryana.

Ipak, u 78. minuti Aubameyang napokon pogađa za vodstvo Borussije, a potom su Mkhitaryan (79) i Reus (86) potvrdili pobjedu. Koliko su igrači Juergena Kloppa bili dominantni najbolje pokazuje omjer udaraca na gol, 31-3 u korist Borussije.

Inače, od 13 golova u posljednje četiri utakmice, momčad iz Dortmunda 10 ih je zabila u drugom poluvremenu.

Bayer Leverkusen je kod kuće pobijedio Freiburg sa 1-0 golom Simona Rolfesa (33). Tin Jedvaj još se nije oporavio od ozljede i nije bio u sastavu Bayera, a pričuvni vratar “apotekara” Dario Krešić ostao je na klupi za rezerve.

Stuttgart je remizirao protiv Hannovera (1-1) i ostao je na posljednjem mjestu, dok je Hertha pobjedom 1-0 protiv Augsburga osvojila važne bodove za opstanak u Bundesligi

Vodeći sastav prvenstva Bayern iz Muenchena u petak je na svom terenu svladao Koeln sa 4-1. Već nakon 10 minuta bilo je 2-0 za Bayern, a strijelci su bili Schweinsteiger (3) i Ribery (10). Nadu gostima nakratko je vratio Ujah (45+1) smanjivši na samom kraju prvog poluvremena na 1-2, ali su Robben (67) i Lewandowski (75) sredinom drugog poluvremena postavili konačnih 4-1 za Bayern.

Večeras još igraju Eintracht Frankfurt – Hamburger, a u nedjelju se sastaju Borussia Moenchengladbach – Paderborn, te Werder – Wolfsburg.

REZULTATI:

Borussia Dortmund – Schalke 3-0 (Pierre-Emerick Aubameyang 78, Henrikh Mkhitaryan 79, Marco Reus 86)

Bayer Leverkusen – Freiburg 1-0 (Simon Rolfes 33)

Hoffenheim – Mainz 2-0 (Kevin Volland 55, Eugen Polanski 76)

Hannover – Stuttgart 1-1 (Lars Stindl 70 / Gentner 52)

Hertha Berlin – FC Augsburg 1-0 (Salomon Kalou 88)