U 23. kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova u produžetku poražena od Mega Leksa sa 107:103

cedevita-megaleks1Nakon što u prvom poluvremenu gosti nijednom nisu poveli, drugo su otvorili serijom 12-2 i prešli u vodstvo 50:42. Na 3:35 min. do isteka četvrte četvrtine Nemanja Gordić pogodio je tricu za izjednačenje. Međutim, gosti su opet preuzeli vodstvo i nakon što je Tomislav Zubčić kod -1 Cedevite promašio tricu iz lijevog kuta (ranije je jednu vrlo važnu zabio za 85:85), Marko Kešelj na 2.9 sekunde do završetka četvrte dionice pogodio je oba slobodna bacanja za vodstvo Mege 88:85.

Činilo se da je gotovo, no Gordić je “odglumio” Nolana Smitha iz finala u Beogradu. Pretrčao je teren, s devet metera u koraku je šutnuo tricu i zabio sa zvukom sirene za produžetak.

U tom produžetku Mega Leks je ponovno stvorila zalihu i na 58.6 sekundi do kraja poslije ubačaja mladog Ognjena Jaramaza gosti su vodili 101:95. Na krilima Frana Pilepića Cedevita je do kraja uspjela još jednom doći u priliku da dođe do pobjede. Kad je Kešelj pogodio jedno slobodno bacanje Zagrepčani su na 12.4 sekunde do kraja imali loptu i zaostatak -2. No, tek što je prešao sredinu, Pilepić je u kontaktu s protivničkim igračem izgubio loptu. Trener Cedevite Jasmin Repeša tu je tražio prekršaj, no nije dosuđen, a Zagorac je na drugoj strani pogodio jedno slobodno bacanje za +3 Mega Leksa.

Pilepić je na 4.1 sekundu do završetka potom ubacio prvo i namjerno promašio drugo bacanje. No, Cedevita nije došla do skoka u napadu i nakon što je Kešelj na 2.3 sekunde zabio oba bacanja za četiri razlike, bilo je jasno da je sve gotovo.

“Nemam komentara, izuzev toga da čestitam Mega Leksu na zasluženoj pobjedi i želim im sreću i dalje”, kratak je poslije poraza bio trener Cedevite Jasmin Repeša.

Strateg Zagrepčana nije komentirao je li bio prekršaj na Pilepiću u završnici, no sam Pilepić osvrnuo se na tu situaciju: “Bilo je kontakta, no glupo mi je nešto govoriti. Ja sam očekivao da će sudac suditi faul, ali sam i ja pogriješio jer sam prelagano išao dodavati. Snosim veliki dio krivice, bio faul ili ne.”

U borbi za što bolju poziciju u playoffu ovaj poraz Cedeviti vrlo teško pada: “Taj poraz dolazi nam u teškom trenutku. Htjeli smo probati uhvatiti drugo mjesto da bi imali prednost domaćeg terena, a sad se moramo boriti da osvojimo treću ili četvrtu poziciju. Danas je trebala biti upisana pobjeda i mislim da je otvaranje utakmice bilo kakvo je trebalo. No, krajem prvog poluvremena je došlo do opuštanja, oni su došli na dva razlike, a onda su preokrenuli na početku drugog poluvremena. Dogodilo nam se već prije da protivnik okrene rezultat. Dosad smo često izvlačili utakmice u egalu, ali danas nismo uspjeli. Nismo ni zaslužili pobjedu jer sretno smo se izvukli Gordićevom tricom do produžetka. Trebali smo u produžetku bolje braniti, ali zabili su nam dosta laganih koševa.”

Trener gostiju Dejan Milojević priznao je da mu je ovo najdraža pobjeda u sezoni i dodao: “Prvi put ove sezone igramo bez Nenada MIljenovića, koji nam je glavni organizator. Na početku smo imali problema s organizacijom, no kako su se Jaramaz i Đoković malo oslobodili do kraja smo igrali sve bolje. Ključno je bilo što prvo poluvrijeme nije završilo s većom razlikom za Cedevitu. Treća četvrtina je bila odlična. Upsjeli smo povratiti igru, a Cedevita poslije nije imala odgovor na mnoge naše stvari. Na kraju četvrte četvrtine dobili smo tricu s pola terena i ponosan sam na igrače jer kad primite takav koš teško se psihološki vratiti i dobiti u produžetku.”

S 25 poena i uz šut za tricu 5/9 Cedevitu je predvodio Pilepić. Zubčić je dodao 17 poena, a Gordić 15 poena i devet asistencija.

Gosti su domaćine nadskakali 45-31, a vrlo važan trenutak u utakmici bio je kad je Cedevitin centar Stanko Barać početkom četvrte četvrtine zbog pete osobne napustio igru.

Kod Mega Leksa su trojica igrača upisala preko 20 poena. Kešelj je ubilježio 23 poena i pet skokova, Jokić 21 poen i 12 skokova, a Musli 20 poena i 15 skokova.

“Čestitao bih suigračima na stvarno jako bitnoj pobjedi, koja za ovu mladu momčad prije svega puno znači na psihološkom planu. Dobili smo momčad iz prve četiri u ligi i to je za nas veliki podstreg da još više radimo”, izjavio je poslije utakmice Musli. kkcedevita.hr