Osijeku bod protiv vodećeg Dinama

os din

Nogometaši Osijeka iznenadili su u Gradskom vrtu vodeći Dinamo odigravši 1:1, a istim je rezultatom završio dvoboj između Splita i Rijeke u nedjeljnim susretima 22. kola domaćeg prvenstva

os din

Dinamo je poveo u 26. minuti pogotkom Domagoj Pavičića nakon dodavanja Juniora Fernandesa, a Osječani su izjednačili četiri minute prije kraja pogotkom bivšeg igrača Dinama Jasmina Mešanovića iz gužve.

Ivo Šušak tako je izvrsno počeo treći mandat na klupi Osječana. Prošli je vikend njegova momčad također kod kuće svladala Split 4:0, a danas je remizirala s favoriziranim Dinamom.

Dinamu je to tek peti puta ove sezone u HNL-u da nije pobijedio, dok su Osječani u grčevitoj borbi za ostanak preskočili Istru 1961 na osmom mjestu ljestvice.

Po izuzetno teškom i vodom natopljenom terenu Split i Rijeka su odigrali zanimljivu utakmicu bez pobjednika. U 26. minuti napadač Rijeke Bekim Balaj je promašio kazneni udarac, a samo minutu poslije Split je poveo pogotkom Marija Kvesića. U 56. minuti Albanac Balaj se iskupio za promašeni penal pogotkom glavom za izjednačenje nakon ubačaja Ivana Tomečaka.

Na ljestvici vodi Dinamo s 56 bodova, Rijeka je druga s 47, a Split šesti s 23 boda.