
Godina dana kvartovske umjetnosti
Početkom 2012. godine šest Centara za kulturu Grada Zagreba odlučilo se za suradnju i okupilo u projekt kvARTura i zajedno čine Mrežu zagrebačkih centara za kulturu
kvARTura predstavlja vrijeme za kvartovsko druženje i vrijeme za kvartovsku umjetnost.
Svaki Centar je za svoje sugrađane kreirao besplatni program, pa je tako nastalo ukupno šest tematski različitih programa s namjerom da se na taj način potakne i aktivira protočnost ljudi, ideja, voditelja, umjetnika, autora i sukreatora, te osnaži djelatnost Centara.
Određeni program se odvija u Centru nositelju programa, ali i u svim ostalim centrima koji su članovi kvARTure.
Tako je kroz svaki od ovih šest Centara u prvoj godini djelovanja prošlo po šest različitih programa u kojima su građani besplatno sudjelovali, sveukupno tridesetak različitih programa.
Takvo je umrežavanje Centara nužna pojava, gledana u kontekstu uklapanja domaće kulturne scene u Europsku scenu, pri čemu Centri zadržavaju svoj lokalni karakter i programske specifičnosti, ali i proširuju svoj društveni, umjetnički i kulturni utjecaj.

PROGRAMI:
LICE U’LICE je program Centra za kulturu Trešnjevka u kojemu se kroz fotoradionice istraživao određeni dio grada-kvarta s naglaskom na prepoznavanje skrivenih detalja, sudbina i portreta ljudi koji u gradu žive.
Program Land-art – izrazi se govorom prirode Centra mladih Ribnjak izvodi instalacije od prirodnih materijala u njihovom prirodnom okruženju te ih dokumentira putem fotografije, filma i sličnih medija.

Zagreb², Centra za kulturu i film August Cesarec različitim tehnikama i načinima izražavanja prikazuje specifičnosti pojedinog kvarta, zanimljivosti i promjene kroz prošlost, sadašnjost i budućnost.
Lice s plakata, Centra za kulturu i informacije Maksimir problematizira anonimnost hrvatskih umjetnika mlađe generacije te nedovoljnu prisutnost umjetnosti u svakodnevici Grada Zagreba. Sudjelovali su: Stipan Tadić, Smelly Feet, R2D2, Miron Milić, Marina Mesar-OKO i Vanja Trobić.

Božićni studio, Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad razmatra ekološke i kulturološke aspekte kićenja božićnog drvca i narodnih običaja s ciljem edukacije djece i mladih kroz raznolike sadržaje.
Projekt Punoglafka – prevencija neprihvatljivog ponašanja mladih Kulturnog centra Peščenica, sastoji se od predstave na temu neprihvatljivog ponašanja mladih i edukativnog popratnog programa u suradnji sa stručnim suradnicima, psiholozima, sociolozima, pedagozima i udrugama koje se bave tim temama.
Predstava s popratnim programom izvest će se u subotu, 9. veljače u 19h u dvorani Gorgona, Muzej suvremene umjetnosti, Avenija Dubrovnik 17, Zagreb – ulaz je besplatan.
Predbilježbe za ulaznice: recepcija@msu.hr, ili na recepciji u radno vrijeme Muzeja.
mala retrospektiva
Najava izložbe akrilnih kolaža Hanibala Salvara u galeriji Studio Hani
Plavi kolaži Hanibala Salvara Miroslav Pelikan Petog svibnja ove godine u...04th May 2023
Plavi kolaži Hanibala Salvara Miroslav Pelikan Petog svibnja ove godine u...04th May 2023
Matko Antolčić predstavlja se s četiri različite priče u Galeriji ZILIK
U četvrtak 10. studenog u 19 sati u Galeriji ZILIK otvara se posljednja ovogodi...05th Nov 2022
U četvrtak 10. studenog u 19 sati u Galeriji ZILIK otvara se posljednja ovogodi...05th Nov 2022
Buđenje proljeća u opusu Edit Glavurtić - otvorenje izložbe u sklopu Rapskog likovnog ljeta
Srdačno Vas pozivamo da najavite otvorenje samostalne izložbe „Skice iz Edena –...29th May 2023
Srdačno Vas pozivamo da najavite otvorenje samostalne izložbe „Skice iz Edena –...29th May 2023