SP Rusija: Njemačka – Švedska 2-1

U utakmici 2. kola skupine F Svjetskog nogometnog prvenstva Njemačka je svladala Švedsku u Sočiju 2:1 (0:1)

Povela je Švedska golom Ole Toivonena (32), poravnao je Marco Reus (48), a pobjedu Njemačkoj osigurao je Toni Kroos (90+5).

Nakon poraza u prvom nastupu od Meksikanaca svjetski prvaci Nijemci morali su u drugom nastupu u Rusiji svladati Šveđane te su u utakmicu krenuli izuzetno agresivno. Prvih 10-ak minuta utakmice praktički se igralo samo na švedskoj polovici no Nijemci nisu uspjeli konkretizirati svoj pritisak. Najveću šansu u tom uvodnom periodu Njemačka je imala u 3. minuti kada je Werner glavom spustio loptu za Draxlera, no njegov pokušaj iz blizine uspio je blokirati švedski kapetan Granqvist, dok Hector nije dobro zahvatio loptu koja se odbila na vrh kaznenog prostora.

Švedska je tijekom cijele utakmice prijetila isključivo iz protunapada, a već u prvoj takvoj situaciji trebala je dobiti i bolju priliku od one u kojoj se našao Berg. Švedski je napadač krenuo sam od sredine igrališta prema Neueru, a kada je ušao u kazneni prostor i spremao se uputiti udarac Boateng ga je zakačio po nozi i istodobno ga malo gurnuo no poljski sudac Marciniak nije pokazao na bijelu točku, a nije reagirala niti sudačka ekipa zadužena za VAR. hina, foto Reuters

NJEMAČKA – ŠVEDSKA 2:1 (Reus 48′, Kroos 90’+5′ / Toivonen 32′)

NJEMAČKA (4-2-3-1): Neuer – Kimmich, Rudiger, Boateng, Hector (od 87. Brandt) – Rudy (od 31. Gundogan), Kroos – Muller, Draxler (od 46. Gomez), Reus – Werner.

Izbornik: Joachim Low

ŠVEDSKA (4-4-2): Olsen – Lustig, Lindelof, Granqvist, Augustinsson – Claesson (od 74. Durmaz), Larsson, Ekdal, Forsberg – Berg (od 90. Thellin), Toivonen (od 78. Guidetti).

Izbornik: Janne Andersson