Skip to content

SP Rusija: Brazil svladao Srbiju, remi Švicarske i Kostarike

Nogometaši Brazila i Švicarske plasirali su se u osminu finala E skupine Svjetskog prvenstva nakon što su Brazilci u Moskvi svladali Srbiju s 2:0 (1:0), dok su u Njižnem Novgorodu Švicarci i Kostarikanci odigrali 2:2 (1:0)

Brazilcima su pobjedu protiv Srbije i potvrdu prvog mjesta u skupini donijeli golovi Paulinha (36) i Thiago Silve (68).

Švicarci su se kao drugi plasirali u osminu finala, iako nisu uspjeli pobijediti Kostarikance. Blerim Džemaili je u 31. minuti doveo Švicarce u vodstvo, a u 56. minuti je za Kostarikance izjednačio Kendall Waston. U 88. minuti za Švicarce je gol zabio Josip Drmić, a u trećoj minuti sudačke nadoknade iz jedanaesterca je konačnih 2:2 postigao Bryan Ruiz, odnosno lopta se odbila od golmana Yanna Sommera pa je službeno upisan kao autogol.

Brazilci će 2. srpnja u samari igrati sa Meksikom, a 3. srpnja u Sankt Peterburgu igraju Šveđani i Švicarci.

See also  SP Rusija: Urugvaj - Portugal 2-1