Poljska i Italija podijelili bodove, Rusi zadržali dobru formu s Mundijala

Liga nacija krenula je dalje punom parom, a za utakmicu večeri zadužena je bila Poljska koja je na kraju remizirala s Italijom

Iako se nismo baš nagledali golova u utakmici koja je trebala ukrasti svjetlost reflektora svim ostalima, Poljska i Italija odigrali su zanimljiv meč na otvaranju svoje skupine.

Bila je to minimalna i nadasve “gusta” predstava obje reprezentacije i to u borbi selekcije koja je ostavila izrazito loš utisak na Mundijalu u Rusiji protiv reprezentacije koja se, potpuno skandalozno, uopće niti nije plasirala na isti.

Jedan jedini pogodak sa svake strane vidjeli smo unutar 90 minuta igre na stadionu u Bologni, a autor prvog bio je Zielinski u 40. minuti susreta. Robert Lewandowski namjestio je taj pogodak, a Piotr poslao loptu u mrežu za gol koji je na kraju bio i posljednji za Poljake.

Izgledalo je kao da niti nećemo vidjeti novih golova pošto su obje strane bile nekako izjednačene. Italija je držala veći posjed dok je Poljska na trenutke izgledala nešto opasnije.

Gianluigi Donnarumma morao je spašavati svoju selekciju herojskim obranama, dok se talijanski napadači i nisu pretjerano proslavili. Dovoljno govori činjenica da je Balotelli svega 10 puta dotaknuo loptu unutar prvih 45 minuta igre…

U 78. minuti Jorginho je spasio Azzurre od poraza realizacijom najstrože kazne.

S ovom podjelom bodova i Poljska i Italija imaju jedan na svom kontu, dok je Portugal na nuli no i bez odigrane utakmice na natjecanju. Prva će im biti upravo protiv Poljaka.

Nešto uzbudljivije bilo je na utakmici Turske i Rusije, a domaćin minulog Svjetskog prvenstva prenio je formu s jednog turnira na drugi i uzeo potpuni plijen nezgodnom protivniku.

Nije bilo lako, no nakon dva vodstva unutar 90 minuta, Rusi su golovima Čeriševa i Dzyube ipak slomili turski otpor.

Jedan pogodak za poražene vratio je i Aziz koji je netom prije kraja poluvremena donio egal, ali nije to bilo slavlje dugog vijeka pošto je Rusija u ponovno vodstvo stigla svega manje od 10 minuta nakon toga, ne računajući odmor između dionica.

U ostalim susretima Albanija je pobijedila IzraelSrbija LitvuRumunjska i Crna Gora remizirali su bez golova, isto kao i Azerbejdžan i Kosovo, a Farski Otocidotukli su Maltu s 3:1. autor sportarena.hr, foto Getty Images