Zagreb © Hrvatski ekskluzivni magazin za umjetnost i vijesti

SPORT DOMAĆI

Prva pobjeda Medvjeda na domaćem ledu

Medveščak je pred domaćom publikom slavio protiv Geneve-Servette HC

U prvoj predsezonskoj utakmici na domaćem ledu, koja se igrala na zagrebačkom Velesajmu, Medvjedi su pobijedili Geneve-Servette HC rezultatom 5:4 (1:2, 1:2, 2:0; SO 1:0).

Igrači Aarona Foxa radili su dosta problema protivnicima u prvoj trećini. Nakon prvih kazni na obje strane, Geneve-Servette u sedmoj minuti dolazi do vodstva pogotkom Florana Douaya, ali Medvjedima nije trebalo dugo da izjednače. Precizan je bio Kyle Hardy nakon asistencije Jordana Samuels-Thomasa. Medveščak je, uz glasnu podršku navijača, nastavio tražiti prilike za nove pogotke. Više sreće imali su igrači Chrisa M’Sorleya koji su pet minuta prije kraja zabili za vodstvo 1:2. Dobro raspoloženi ušli su i u drugu trećinu i po isteku prvih 45 sekundi Cody Almond spremio je pak u našu mrežu za +2. Ubrzo se listi strijelaca protivničke momčadi pridružio i Tommy Wingles koji je prednost Geneve-Servette povećao na 1:4. Prema kraju trećine Medvjedi su ubrzali svoj ritam, a akcija pod palicom Grega Mauldina rezultirala je smanjenjem zaostatka (2:4). Deset sekundi kasnije, precizan je bio i Sebastian Sylvestre, ali suci nisu priznali gol. Posljednja trećina protekla je u znaku Medvjeda. Prvo je kapetan Nathan Perkovich zabio za 3:4, a izjednačenje i priliku za pobjedu realizirao je Mike Aviani. Precizni u penalima bili su Kyle Hardy i Sondre Olden za konačno slavlje 5:4. Mathieu Corbeil, koja je naša vrata čuvao u posljednjoj trećini, pokleknuo je jedino pred Codyem Almondom.

Trener Aaron Fox bio je zadovoljan nastupom svoje momčadi, a istaknuo je i podršku navijača: Sjajno je biti natrag u Zagrebu, pred našim navijačima. Igrači su odigrali tešku utakmicu. U početku nije bilo baš lijepo, ali borili smo se i odigrali solidnih 60 minuta. Zabili smo dva gola za izjednačenje i pobijedili nakon izvođenja penala. Cilj trening kampa i predsezone je izgraditi identitet i izaći spremni na led 14. rujna. Ako nastavimo igrati kako smo igrali ova tri tjedna, na pravom smo putu.

Kapetan i strijelac u večerašnjoj utakmici Nathan Perkovich potvrdio je spremnost svojih suigrača: Izašli smo na led s pravim intenzitetom. U prvoj smo trećini bili malo šokirani brzom igrom, ali mislim da smo se dobro nosili s tim. Dobro je igrati i protiv boljih momčadi zbog ritma i zbog toga jer nas tjera na brze reakcije. Ovo je bio dobar test za nas. Čeka nas još jedna utakmica protiv KAC-a u nedjelju, što će nam poslužiti za posljednje brušenje prije sezone.

Sljedeća domaća predsezonska utakmica na rasporedu je u nedjelju, u 16:00 sati protiv EC KAC na zagrebačkom Velesajmu.

KHL Medveščak : Geneve-Servette HC 5:4 (1:2, 1:2, 2:0; OT 1:0)

0:1 DOUAY FLORAN (06:46 / ROD NOAH)

1:1 HARDY KYLE (07:45 / SAMUELS-THOMAS JORDAN)

1:2 ROMY KEVIN (14:53 / ROD NOAH)

1:3 ALMOND CODY (20:53 / HEINIMANN THOMAS / RICHARD WILL)

1:4 WINGLES TOMMY (34:08)

2:4 MAULDIN GREG (36:27 / SAMUELS-THOMAS JORDAN)

3:4 PERKOVICH NATHAN (47:31 / OLDEN SONDRE)