Skip to content

LP: Dinamo nakon drame s 3-3 ipak prošao dalje

U uzvratnoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka Dinamo je u utorak u gostima kod norveškog Moldea odigrao 3-3 (3-1), te je nakon maksimirskih 1-1, izborio plasman u posljednje pretkolo zahvaljujući više pogodaka u gostima

molde dinamo4

Ali kakva je to bila utakmica! Krenulo je odlično za domaće, koji su namočili umjetni teren kako bi dodatno otežali tehnički potkovanim modrima situaciju. I djelovalo je kao da se hrvatski prvak ne snalazi jer domaći su kontrolirali igru, a nakon nepostojećeg kaznenog udarca dosuđenog od strane Martina Olivera u sedmoj minuti. Naime, Goncalo je prvo izbio loptu, a tek onda rušio Kamaru i pravda je zbog toga zapravo pobijedila jer upravo je Kamara odlučio izvesti udarac i zapucao ga. Otišla je lopta visoko preko gola.

Nakon toga nije se Dinamo probudio, Soudani i Henriquez bili su u nekom svom svijetu, a Molde napadao, očito mnogo fizički pripremljeniji što se može zahvaliti činjenici da im sezona traje od sredine travnja. I baš kad su domaći mislili da kontroliraju igru dogodila se 16. minuta i velika pogreška Linnesa. Htio je dodati loptu do vratara Horvatha, to je učinio jako loše i ponudio Pjaci priliku kakvu takav kalibar nogometaša ne propušta. Poveo je Dinamo 1:0!

Nisu se gosti niti snašli, a samo četiri minute kasnije bilo je 2:0, a zabio je Ademi nakon što se Horvath bacao na sve strane i branio udarce Henriquezu i Soudaniju. Onaj Ademijev nije mogao. Slomilo je to Molde jer na sličan način zabija Rogveć u 22. minuti susreta. vecernji.hr