HNL: Osijek autogolom u sudačkoj nadoknadi poražen u Zaprešiću

U susretu 33. kola Prvog HNL-a Inter je u Zaprešiću pobijedio Osijek s 1:0 (0:0). Jedini pogodak u neefikasnoj utakmici u Zaprešiću postigao je Šimunec, i to poslavši loptu u vlastitu mrežu u drugoj minuti sudačke nadoknade

Drugi put ove sezone i drugi put u Zaprešiću Inter je srušio Osijek. Momčad iz Gradskog vrta doživjela je treći poraz u nizu, no ovaj u Zaprešiću vjerojatno je najnesretniji jer je Osijek u sudačkoj nadoknadi zabio pogodak odluke u – vlastitu mrežu.

Tragičar je ispao Andrej Šimunec koji je jedan posve bezopasan Rakov ubačaj pretvorio u veliko Interovo slavlje baš kada se činilo da će za nekoliko trenutaka uslijediti najpravedniji epilog utakmice.

Zanimljivo, Osijek je prije tog pogotka već zatresao mrežu, ali Interovu. No, taj slučaj u desetoj minuti bio je neregularan jer je Bočkaj rukom iz auta pogodio mrežu, ali nitko tu loptu nije dirao.

Mioč je promašio najzreliju gostujuću priliku u prvom dijelu glavom iz blizine, a iako su Osječani više napadali, Mrmić je tek jednom trebao maksimalno kvalitetno reagirati što je i napravio u 74. minuti kada je skinuo Mariću.

Domaćini su djelovali kao da mogu zabiti samo nekom velikom srećom što se i dogodilo u 92. minuti kada su Šimunec i Malenica bili u nedostatku komunikacije, a osječki stoper glavom loptu proslijedio u vlastiti gol prije nego je trebala sletjeti u Maleničino naručje.

Inter-Zaprešić – Osijek 1:0 (0:)

Golovi: Šimunec (ag.) 90+2

Inter-Zaprešić: Mrmić – Prenga, Dalić (37. Grgić), Bosec, Mamić, Mazalović, Šarić, Postonjski, Rak, Blažević (60. Rešetar), Vukčević.

Osijek: Malenica – Šimunec, Barać, A. Grgić, Barišić (77. Mudražija), Mioč, Škorić, Pušić, Bočkaj (66. Grezda), Hajradinović, Marić

Žuti kartoni: Mazalović – Šimunec