Mon. May 21st, 2018

HNL: Dinamo izvukao bod kod Slavena

U drugom dvoboju 33. kola Prve HNL vodeći Dinamo je dvaput hvatao zaostatak na gostovanju kod Slavena Belupa i na kraju uspio osvojiti bod odigravši 2:2

Pogotke za Koprivničane postigli su Mirko Ivanovski u 13. i Miloš Vidović u 68. minuti, dok su strijelci za Dinamo bili Mario Budimir u trećoj minuti sučevog vremena u prvom dijelu te Filip Benković u 87. minuti.

Dinamo je tako povećao prednost u odnosu na drugoplasiranu Rijeku na sedam bodova, jer su Riječani ranije u petak poraženi na gostovanju kod Lokomotive 1:0. Treći je Hajduk s osam bodova zaostatka za Dinamom, ali uz utakmicu manje. Lokomotiva je preskočila Inter i sa 42 boda zasjela na peto mjesto, dok je Slaven Belupo sa 37 bodova ostao sedmi.

Koprivničani su protiv Dinama poveli u 13. minuti, nakon što je makedonski reprezentativac Mirko Ivanovski vješto izbjegao zaleđe te sam krenuo prema vrataru Dinama Dominiku Livakoviću, zaobišao ga, potom driblingom izbacio još jednog Dinamovog obrambenog igrača te poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Izabranici Tomislava Ivkovića još su nekoliko puta opasno zaprijetili iz brzih kontranapada, ali nisu bili dovoljno precizni. S druge strane, ni Dinamovi napadači nisu uspjevali svladati Slavenovog vratata Antuna Markovića sve do posljednje minute sučevog vremena u prvom poluvremenu.

Tada je Izet Hajrović pokušao volejem pogoditi mrežu, nakon ubačaja s desne strane. Nije bio precizan, ali je idealno poslužio Marija Budimira na suprotnoj stativi, a ovaj je glavom poslao loptu u mrežu. Budimiru je to 14. pogodak u ovoj sezoni, ali prvih 13 postigao je u dresu Rudeša, iz kojega je, nakon sporazumnog raskida ugovora, stigao u Dinamo kao slobodan igrač.

Činilo se da će takav rasplet događaja pokrenuti izabranike Nikole Jurčevića, ali i u drugom poluvremenu je prvi gol postigao domaćin. Još jedan dobro izveden kontranapad vrlo precizno i vješto završio je Miloš Vidović u 68. minuti.

Koprivničani su sva tri boda imali u rukama do 87. minute. Tada je, nakon ubačaja iz kuta, Filip Benković nadvisio sve igrače domaće obrane i preciznim udarcem glavom pogodio za konačnih 2:2.

U subotu su na rasporedu dvoboji Intera i Osijeka te Cibalije i Istre 1961, a kolo će u nedjelju zaključiti Rudeš i Hajduk dvobojem u Kranjčevićevoj. hina / foto Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL