Cedevita u Podgorici završila sezonu u ABA ligi

Košarkaši Cedevite oprostili su se od ABA lige porazom u trećoj, odlučujućoj utakmici polufinala u Podgorici od Budućnosti s 72-57 (11-17, 17-15, 17-14, 27-11)

Budućnost je prvi put u povijesti izborila finale regionalne lige, a do pobjede u uzavrelom ozračju dvorane u Podgorici došla je preokretom u završnici, nakon što je zagrebački sastav vodio veći dio susreta, najviše s deset koševa prednosti.

U 23. minuti susreta Cedevita je vodila 37:30, a zatim je crnogorski sastav u sljedećih 12 minuta napravio seriju od čak 29-11 i poveo 59:48 pet minuta prije kraja. Posljednju četvrtinu je Cedevita izgubila s golemih 11-27.

Kod domaćina su najviše koševa postigli Popović (14), Ivanović (13) i Landry (11), dok je kod Cedevite jedino Roko Leni Ukić (12) bio iznad deset postignutih koševa.

Prvi polufinalni susret u Crnoj Gori završen je tijesnom pobjedom domaćina (84:83) u uzbudljivoj završnici u kojoj je hrvatski prvak ispustio pobjedu. Cedevita je uzvratila u Zagrebu slavivši 82:75 za izjednačenje na 1-1 čime je izborila majstoricu.

Majstorica za finale ABA lige igrat će se i u Beogradu (ponedjeljak, 21.00). Nakon što je u prvom dvoboju najbolja momčad osnovnog dijela sezone Crvena zvezda lakoćom dobila Mornar 91:63, očekivala se pobjeda Beograđana i u uzvratu, no Mornar je iznenadio Zvezdu 88:84 izborivši treću, odlučujuću utakmicu. hrt