Nogometaši madridskog Reala pred svojim su navijačima svladali Athletic Bilbao sa 3-0 (0-0) u dvoboju 33. kola španjolskog prvenstva, a sva tri pogotka postigao je francuski napadač Karim Benzema.

Francuz je prva dva gola postigao glavom, u 47. minuti na ubačaj Asensija, a u 76. nakon udarca iz kuta koji je izveo kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić. Benzema je ‘hat-trick’ zaključio u 90. minuti, kad je prebacio istrčalog vratara Athletica Iaga Herreina.

Luka Modrić je bio u početnoj postavi i odigrao cijelu utakmicu za Real koji je stigao do 20. prvenstvene pobjede u ovoj sezoni, ali pet kola prije kraja ima još samo teoretske izglede za osvajanje naslova.

Getafe preskočio Sevillu na četvrtom mjestu

Nogometaši Getafea pred svojim su navijačima svladali Sevillu s 3-0 (2-0) i preskočili Andalužane na 4. mjestu ljestvice španjolske Primere. Marko Rog je za Sevillu igrao od 69. minute.