Pobjedom od 2:1 protiv Fiorentine, Juventus je pet kola prije kraja matematički osigurao osmu za redom titulu prvaka Italije, što nikad nikome na Apeninskom poluotoku nije uspjelo do sada. Istovremeno je Cristiano Ronaldo postao prvi igrač s naslovima u Engleskoj, Španjolskoj i Italiji.

No utakmica nije počela šampionski za Juve. U 6. minuti, nakon lijepog kombiniranja po desnoj strani, odbijanac u šesnaestercu Juventusa dolazi do Nikole Milenkovića koji iz blizine zakucava loptu u gol Szczesnyja.

Taj rezultat je stajao sve do 37. minute kada Alex Sandro izjednačuje udarcem glavom iz vrlo teške pozicije, nakon ne najsavršenije izvedenog kornera od strane Miralema Pjanića. Otkada je debitirao u Serie A 2015., Alex Sandro je sudjelovao kao asistent ili strijelac u 23 gola (13+10), što je rekord među braničima.

Konačni rezultat postavljen je već u 53. minuti kad je Cristiano Ronaldo ubacio nisko s desne strane, a German Pezzella nehotice preusmjerava loptu u vlastitu mrežu. germanijak.hr