Nogometaši Dinama ostali bez plasmana u četvrtfinale Europske lige nakon što su poraženi u produžetku uzvratnog dvoboja protiv Benfice u Lisabonu s 3:0, jer je domaća momčad u osnovnih 90 minuta pogotkom Jonasa poništila prednost Dinama iz Maksimira.

• Bilo je vrlo intenzivno. Prvi gol što smo primili je bio iz naše greške što nismo ispratili dobro, imali smo dvije šanse za gol. Znali smo da će biti ovako. Nismo danas uspjeli, ali nemamo se čega sramiti. Imali smo lijepu godinu u Europi. Zahvaljujem se ekipi. Nije nas danas htjelo, naravno da boli, ali nemamo se čega sramiti. Glavu gore i idemo dalje, rekao je Emir Dilaver nakon utakmice.

U produžetku su domaći s dva udarca sa 20-ak metara došli do uvjerljive pobjede. U 94. minuti neobranjivo je pogodio Ferro, a u 105. minuti za 3:0 je pogodio Grimaldo s više od 20 metara iskosa.

. Vezni red nam je skroz mlad, vidjeli smo drugi gol tu se uči. Ali, okej. Mladi su igrači, nema veze. Htio bih se zahvaliti svim navijačima u Hrvatskoj. Bilo je predivno, lijep osjećaj. Hvala svima, sve je bilo fantastično, zaključio je.

Dominik Livaković imao je nekoliko sjajnih obrana, no kod golova domaćina bio je nemoćan.

• Bila je teška utakmica, dosta smo se branili, slomio nas je prvi gol. No, moramo biti ponosni, napravili smo veliki posao u Europi te idemo tako nastaviti i sljedeće godine. Ne znam što reći, borili smo se do kraja, ali nije nas htjelo, rekao je Livaković te zaključio:
  • Okrećemo se HNL-u i Kupu i idemo završiti sezonu na najbolji mogući način.

Bjelica: Vjerovali smo u preokret i s igračem manje

• Čestitam dečkima na svemu što su dosad pružili, ponosan sam na njih, na sve što su odigrali u Europi i na domaćim terenima, rekao je trener Nenad Bjelica nakon ispadanja iz Europske lige.

U uzvratnom susretu u Lisabonu Benfica je nakon produžetka slavila 3:0 i nadoknadila poraz od 0:1 iz Zagreba. Pogotkom Jonasa u 71. minuti domaćin je nadoknadio zagrebački poraz, a u produžetku su Ferreira (94) i Grimaldo (105) donijeli prolazak portugalskom sastavu.

• Šteta što nismo zabili iz svojh prilika, imali smo dvije sjajne šanse, ali nismo zabili. Benfica je vrlo dobra momčad i početkom drugog dijela su uveli tri nova igrača, pa su nas počeli pritiskati i plod toga je gol Jonasa. Previše smo im dali prostora, oni su imali te udarce izvan 16 metara i tako su nam zabili sva tri gola. A naše su dvije prilike bile puno bolje, ali nismo pogodili. Do 71. minute nam nisu napravili skoro ništa i stvarno smo dobro stajali na terenu.

Od 104. minute Dinamo je bio s igračem manje, jer je sudac Deniz Aytekin pokazao dva žuta kartona i isključio Petra Stojanovića zbog prigovaranja.

• Borili smo se junački i vjerovali i s igračem manje da možemo promijeniti rezultat. Stojanović je opravdano dobio crveni karton, ne smije mu se to događati.

U 96. minuti Gojak je potpuno neometan promašio s pet metara u trenutku kad je domaćin vodio 2:0.

• Nismo imali previše šansi, a to je bio trenutak kad se moglo prelomiti. Šteta što nismo zabili.