Cedevita svladala Hermes Analiticu 83:79

izvor foto kkcedevita

U 15. kolu HT Premijer lige Cedevita je u Domu sportova pobijedila Hermes Analiticu 83:79 i tako je u spomenutom natjecanju upisala svoju 10. pobjedu

Momčad trenera Dražena Oreškovića otvorila je utakmicu s 13:3. Nakon prve četvrtine vodila je 24:15, a na poluvremenu je imala prednost 46:31. U posljednjih 10 minuta Vitamini su ušli s +9, a sve se zakuhalo kad je 1:53 min. do kraja utakmice Bernard Foster pogodio tricu za izjednačenje gostiju 79:79.

Međutim, Domagoj Bošnjak potom je pogodio dva slobodna bacanja za 81:79, a nakon što su zaredali promašaji s obje strane, na šest sekundi do završetka Lovro Buljević je položio za 83:79 u korist Cedevite.

U dresu domaćina, koji su danas igrali bez Jakova Vladovića, Tonija Perkovića i Karla Matkovića, Andrija Ćorić ubilježio je 21 poen i šest skokova, Bošnjak je upisao 20 poena, osam skokova i tri asistencije, a Darko Bajo 13 poena i šest skokova.

Na strani Hermes Analitice Ivan Svoboda utakmicu je završio s 25 poena, Foster je upisao 18 poena, četiri skoka i sedam asistencija, a Ivan Ćubela 11 poena, 12 skokova i četiri asistencije. izvor kkcedevita.hr