Rijeka do pojede nad Interom

NK Inter Zaprešić - HNK Rijeka (Marko Prpic/PIXSELL)

Nogometaši Rijeke ostvarili su prvu pobjedu u nastavku sezone nakon što su u Zaprešiću svladali domaći Inter 3:0 u prvom nedjeljnom susretu 20. kola Prve HNL.

Nakon tvrdog prvog dijela u nastavku je favorizirani gost u samo desetak minuta postigao tri pogotka i došao do uvjerljive pobjede. Dvostruki strijelac bio je Jakov Puljić (65, 74), a pogodak je postigao i Stjepan Lončar (68).

Prva pobjeda Rijeke u proljetnom dijelu sezone i dobra najava za Jadranski derbi sljedeće subote kada na Rujevicu stiže Hajduk.

Izabranici Igora Bišćana upisali su desetu pobjedu ove sezone čime su došli na treće mjesto ljestvice Prve HNL. Imaju 37 bodova, kao i drugi Osijek, no lošiju razliku u pogocima. Vodeći Dinamo ima 14 bodova prednosti nad prvim pratiteljima, a četvrta Lokomotiva, koja od 17.30 igra protiv Hajduka na Poljudu, zasad ima 34 boda. Autor: I.L.K./HRT