Tsitsipas senzacionalno srušio Federera u osmini finala Australian opena

Photograph: Adnan Abidi/Reuters

Grčki tenisač Stefanos Tsitsipas svladao je trećeg tenisača svijeta, Švicarca Rogera Federera u osmini finala Australian Opena 6:7 (11), 7:6 (3), 7:5, 7:6 (5) i izborio susret za polufinale protiv Španjolca Roberta Bautista Aguta koji je nadigrao Marina Čilića.

Mladi 20-godišnji tenisač je stigao do svojeg najboljeg rezultata na Grand slamu nakon tri sata i pedeset minuta igre. Tijekom cijelog susreta, obojica su samo jednom ispustila svoj početni udarac i to Federer u trećem setu.

Federer je propustio četiri set-lopte u drugom setu, u kojem nije uspio realizirati nijednu od osam prilika za ‘break’, što je bio početak velikog preokreta i puta prema pobjedi 20-godišnjeg Grka nad Grand Slam rekorderom sa 20 naslova. Federer je tražio put prema svom 15. četvrtfinalu u Melbourne Parku. Ovo mu je šesti put da je ispao prije polufinala na Australian Openu.

• Ne mogu opisati ovaj osjećaj, rekao je 15. tenisač svijeta nakon pobjede u kojoj je ima 62 izravna poena i 36 neprisiljenih pogrešaka. Federer je imao 61 “winner” i 55 neprisiljenih pogrešaka. Švicarac je u Melbourneu branio naslov od prošle godine.

U drugom četvrtfinalu u donjem dijelu ždrijeba sastat će se Španjolac Rafael Nadal i Amerikanac Frances Tiafoe, koji je na svoj 21. rođendan svladao Bugarina Grigora Dimitrova. Nadal je nadigrao Čeha Tomaša Berdycha. Autor Hina