Skip to content

US Open: Ćorić izborio 3. kolo

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u 3. kolo US Opena nakon što je u srijedu svladao 97. igrača svijeta Španjolca Roberta Carballesa sa 7-6 (4), 6-2, 6-3 poslije 2 sata i 32 minute igre

Dva i pol sata borili su se 20. i 97. igrači svijeta, no niti u jednom trenutku Ćorić nije ispuštao vid pobjede i trijumfirao pomalo i rutinski. Nakon što je prošao kroz inicijalnu nervozu, Borna je uspostavio kontrolu i nije dao šansu svome protivniku.

Taj prvi set zapravo je bio i najravnopravniji. Oba su tenisača jednom prepustila vlastite servise i to jedan za drugim, prvo Roberto u sedmom, a onda i Borna u osmom gemu.

Slično se nastavilo i u tie-breaku, no Ćorić se ipak nešto bolje snašao i s dva mini-breaka nasuprot jednim izgubljenim stigao do vodstva. Nakon toga, Španjolac je pao u formi.

Naš predstavnik nije više izgubio niti jedan servis do kraja meča, a svome je protivniku oduzeo čak tri – dva u drugoj dionici te jedan u posljednjoj za pobjedu.

U sljedećem ga meču čeka bolji iz borbe Medvedev – Tsitsipas. Hina, photo US Open

See also  US Open: Martić ipak nije uspjela protiv Williams