U susretu 1. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Istre 1961 i Slaven Belupa odigrali 1-1 (0-0)

Bila je to neobična utakmica. Hajduk je puno bolje počeo i poveo je golom Nižića nakon kornera u 12. minuti, no domaća se momčad ekspresno vratila i u samo dvije minute preokrenula je rezultat. U 19. minuti golčinu škaricama zabio je najbolji igrač utakmice, sjajni Henty, a samo dvije minute kasnije prednost Osijeku donio je Mudražija.

Treći gol za Osijek zabio je Hajradinović u 62. minuti s bijele točke nakon velike pogreške večeras najgoreg igrača na terenu, Borje Lopeza, a četvrti debitant Guti u 92. minuti. Katastrofa očajnog Hajduka u Gradskom vrtu.

Foto Emica Elvedji / HANZA MEDIA

Nakon jučerašnjeg remija Dinama i Rudeša (1:1) na otvaranju nove sezone hrvatskog nogometnog prvenstva, na stadionu Maksimir odigran je još jedan dvoboj 1. kola HT Prve lige, a bodove je upisao domaćin Lokomotiva, koja je nadigrala Inter sa čak 4:0

Lokosi su ugostili Zaprešićane u Maksimiru budući da se obnavlja travnjak u Kranjčevićevoj gdje inače igraju. Utakmica je praktički bila riješena u prvom poluvremenu kada su postignuta tri pogotka.

Golijadu Lokosa otvorio je Matko Babić u desetoj minuti, u 24. je Dejan Radonjić pogodio za 2:0, a slavljenik Babić na svoj 20. rođendan zabija svoj drugi pogodak za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Ivan Krstanović u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Nogometaši Rijeke u novu sezonu ušli su pobjedom od 2:0 protiv Gorice u prvom kolu hrvatskog prvenstva

Hrvatski doprvak rutinski je stigao do pobjede protiv Turopoljaca u njihovom premijernom nastupu u elitnom društvu. Rijeka je povela u 20. minuti nakon lijepog poteza Domagoja Pavičića koji je sjajno primio loptu, prebacio stopera i zabio za 1:0.

Sedam minuta poslije već je bilo 2:0. Acosty je odigrao za Marija Pavelića koji je s dvadesetak metara pogodio za konačnih 2:0.

U zadnjem susretu 1. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka pobijedili Hajduk s 4-1 (2-1)

hrt, foto: Screenshot ArenaSport