KHL: Medveščak izgubio kod Slovana nakon kaznenih udaraca

slovan2 2

{youtube}5L15uMu3Tic|500|400|0{/youtube}

U 10. kolu KHL-a hokejaši Medveščaka poraženi su u subotu na gostovanju kod Slovana u Bratislavi sa 2-3 (0-2, 1-0, 1-0) nakon izvođenja kaznenih udaraca

Slovački su hokejaši nakon 11 minuta igre vodili 2:0, a strijelci su bili Mislav Rosandić i Marek Viedenski.

U drugoj trećini, Jiri Smejkal je smanjio zaostatak Medvjeda, da bi 12 minuta prije isteka posljednje trećine Alexandre Bolduc zagrebačkim hokejašima donio izjednačenje.

Produžetak nije donio pobjednika susreta u Bratislavi, pa je odluka pala nakon izvođenja kaznenih udaraca. Nakn tri serije udaraca bilo je 2:2, a onda je Žiga Jeglič pogodio za Slovan, dok je udarac Samsona Mahboda zaustavio domaći vratar.

slovan2 2

„Čestitam Slovanu na pobjedi. Bila je prava natjecateljska utakmica, divizijsko rivalstvo u svom svojem sjaju. Ponosan sam na način na koji je moja momčad odgovorila na rane pogotke Slovana i vratila se u utakmicu, iako su nam nedostajali igrači kroz cijeli sastav. Utakmica je na kraju mogla otići na bilo koju stranu, i mi smo imali svoje prilike. Ovo je veliki bod za naš klub, naučit ćemo iz pogrešaka i spremamo se da daljnje utakmice“, komentirao je nakon susreta glavni trener Medveščaka, Gordie Dwyer.

Svoj idući susret Medvjedi igraju u srijedu, 21. rujna. U Čeljabinsku ih dočekuje momčad Traktora s početkom u 16 sati po našem vremenu. Prijenos je najavljen na kanalu Sport Klub 2.

HK SLOVAN BRATISLAVA – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 3:2 SO (2:0;0:1;0:1;0:0;1:0)