Skip to content

HNL: Inter iznenadio Hajduk

Pretposljednje, 35. kolo Prve HNL zaključeno je na Poljudu gdje je Hajduk izgubio od zaprešićkog Intera 0:2. Oba gola postigao je najbolji strijelac lige Makedonac Ilija Nestorovski

2016 04

Inter je poveo u 31. minuti kada je Nestorovski zabio iz kaznenog udarca. Samo dvije minute poslije Hajduk je ostao s igračem manje, jer je Lorenco Šimić zaradio drugi žuti karton. Pobjedu gostiju iz Zaprešića potvrdio je Nestorovski drugim pogotkom kada je u 88. minuti rutinirano poentirao iz kontranapada.

Nestorovski vodi na listi strijelaca s 22 gola, a slijedi ga njegov sunarodnjak Muzafer Ejupi (Slaven Belupo) s 15 pogodaka.

Isključenje i penal negativno su se odrazili na nas, rekao je trener Hajduka Damir Burić nakon susreta.

U drugoj nedjeljnoj utakmici Istra 1961 i Split odigrali su 0:0 u Puli.

Splićani su se bodom sa stadiona Aldo Drosina učvrstili na petome mjestu, a domaća Istra potvrdila je pretposljednje mjesto te joj predstoji borba za ostanak u prvoligaškom društvu.