Zadar – Cibona 83-82

Akademija Art

U derbiju 8. kola Lige za prvaka PH za košarkaše Zadar je u dvorani “Krešimir Ćosić” svladao Cibonu sa 83-82 (39-35, 72-72) nakon produžetka

adfda8c5b

Ostavila je ova pobjede Zadrane u životu, u borbi za treće mjesto. Dobre vijest za Zadrane stigla je iz Splita gdje je domaća momčad uvjerljivo slavila protiv Zagreba 68-50

Zadar je većim dijelom susreta bio bolja momčad, a nakon što se u zadnju četvrtinu ušlo s neriješenim rezultatom 56-56 serijom 9-0 Zadar je pojurio prema pobjedi.

No, Cibona nije imala namjeru tek tako ostaviti bodvo na Višnjiku. Ne samo da su sustigli već su i prestigli Zadrane. Na ulasku u posljednju minutu poveli su 69-72.

Delaš je zabio za 2, a nakon što je Krušlin promašio, Barać je s linije slobodnih bacanja pogodio jedno bacanje za 72-72. Florence se spetljao u zadnjem napadu Cibone i utakmica je ušla u produžetak.

Momčadi su se izmijenjivala u vodstvu, a u završnu minutu Cibona je ušla s prednošću 78-80. Ivan Ramljak je tada pogodio svoju prvu tricu iz šestog pokušaja (81-80). Na drugoj strani Hukić pogađa oba bacanja (81-82) i ostavlja Zadru nešto manje od 7 sekundi za zadnji napad.

Ante Delaš uzeo je stvar u svoje ruke te zabio za 83-82.

Nakon time outa Cibona je imala sekundu za pokušaj šuta. Ni sam Siriščević nije mogao vjerovati da je dobio toliko prostora za šut, no srećom za Zadrane, nije bio uspješan. 057info.hr