LP: Wolfsburg – Real Madrid 2-0

Akademija Art

Nogometaši Wolfsburga priredili su veliko iznenađenje nakon što su u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka na svom travnjaku pobijedili Real Madrid 2-0

AndreSchurrle

Kada je ždrijeb četvrtfinala Real spojio s Wolfsburgom, čelnici Real Madrida nisu skrivali osmijeh na licu. Međutim, nakon prvih 90 minuta četvrtfinalne runde nije im do smijeha. Real Madrid je u Vučjem brlogu doživio prvi poraz u Ligi prvaka ove sezone nakon sedam pobjeda i jednog neodlučenog ishoda. Također tek treći put u posljednjih 36 gostujućih susreta u elitnom natjecanju Starog kontinenta nije postigao pogodak. Njemačka se tako još jednom pokazala kobnom za španjolski sastav koji je na 29 gostovanja na njemačkim stadionima ostvario samo četiri pobjede.

Real Madrid je protiv Wolfsburga dominirao, imao 60 posto posjeda lopte, dvostruko više dodavanja i 20 udaraca. Wolfsburg je na kraju mogao i uvjerljivije slaviti, no i ovim rezultatom može biti jako zadovoljan. Izabranicima Dietera Heckinga bila je to peta domaća pobjeda ove sezone u Ligi prvaka u pet nastupa. Na svojem terenu dobili su i Manchester United, CSKA, PSV Eindhoven i Gent.

Prilike Henriquea i Benzeme

Real madrid otvorio je utakmicu postigavši pogodak već u drugoj minuti susreta, a strijelac je bio Cristiano Ronaldo. Međutim, pogodak je poništen zbog zaleđa. U nastavku susreta gosti su dominirali, pritiskali suparnika, a d domaćin je svoju priliku tražio iz kontri.

Prvu priliku Wolfsburg je imao u 12. minuti. Draxler je povukao kontru i sjajno pronašao Henriquea u kaznenom prostoru, ali je Brazilac slabo pucao. U 14. minuti uzvratio je Real Madrid. Casemiro je izvrsno uposlio Benzemu, koji vara Dantea, ali njegov udarac brani Benaglio.

Dva brza pogotka Wolfsburga

Četiri minute poslije njemački je sastav je poveo. Casemiro ruši Schürlea u kaznenom prostoru, a Rodriguez je bio siguran realizator kaznenog udarca. U 25. minuti već je bilo 2:0. Arnold je zabio nakon sjajne asistencije Henriqueza.

U nastavku susreta Real Madrid pokušao je preokrenuti rezultat, ali nije išlo. U 47. minuti pucao je Kroos, dvije minute poslije i Ronaldo, no obojica su bila neprecizna. Wolfsburg je u 68. minuti mogao zabiti i treći pogodak. Nakon brze kontre Schürrle je imao sjajnu priliku, no pucao je preko vratnice.

Portugalski majstor je imao dobru priliku u 73. minuti, no njegov udarac Benaglio je obranio. Zinedine Zidane je pokušao izmjenama vratiti svoju momčad u život, uveo je Isca i Jamesa, nešto prije i Jesea, međutim nije bilo promjene u Realovoj igri. Domaćin je opasno zaprijetio i u samoj završnici, no Navas je reagirao reagirao na Kruseov udarac.

Uzvratni susret je 12. travnja na Santiago Bernabeu.

WOLFSBURG – REAL MADRID 2:0
Wolfsburg, Volkswagen Arena, 27.000 gledatelja, sudac Gianluca Rocchi (Italija)
Strijelci: 1:0 Rodriguez (18-11m), 2:0 Arnold (25)
Žuti kartoni: Vierinha, Benaglio, Luiz Gustavo, Arnold / Bale

WOLFSBURG: Benaglio – Dante, Naldo, Rodriguez, Vieirinha – Luiz Gustavo, Guilavogui – Draxler (od 90. Schafer), Henrique (od 80. Trasch), Arnold – Schurrle (od 84. Kruse)
REAL MADRID: Navas – Pepe, Ramos, Marcelo, Danilo – Kroos (od 85. James), Casemiro, Modrić (od 64. Isco) – Ronaldo, Benzema (od 41. Jese), Bale (HRT)